CASTAMATIC Features

Aug. 7, 2021


Od surrealistów możemy uczyć się tego, jak nie stracić świeżości i dziecięcej wyobraźni. Przy okazji premiery poradnika pełnego surrealistycznych drogowskazów, rozmawiamy o założeniach nurtu z historyczką sztuki Agnieszką Taborską.

W książce „Świat zwariował. Poradnik surrealistyczny. Jak przeżyć” autorka zawarła 56 porad dotyczących sztuki codziennego życia według surrealistów. Dzięki lekturze i graficznemu opracowaniu autorstwa Lecha Majewskiego będą mogli Państwo odkryć ten szczególny sposób patrzenia na rzeczywistość.

W podcaście rozmawiamy z pisarką o otaczającej nas współcześnie estetyce surrealizmu, która łączy codzienność z dziwnością. Jak to się stało, że styl stworzony przez Bretona, Dalego czy Buñuela jest dziś przede wszystkim językiem reklamy? Jakie techniki i postawy artystyczne rozwinęli surrealiści? Zapraszamy do słuchania!

Fot. Okładka książki „Świat zwariował. Poradnik surrealistyczny. Jak przeżyć”, wyd. BOSZ.

Artykuł Świat zwariował. Poradnik surrealistyczny. Jak przeżyć pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne.

This episode is from Audycje Kulturalne whose proprietor has full ownership and responsibility on its contents and artworks. It was shared using Castamatic, a podcast app for iPhone and iPad.